Murder Puzzle Nedir?
Murder Puzzle, App Store ve Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen, gerçek zamanlı bir dedektiflik oyunudur.

Kullanıcıların birer dedektif olarak görev aldığı bu oyunda, dedektiflere her hafta çözülmesi gereken ayrı bir cinayet dosyası sunulur. Bu süre içerisinde hikaye parçalar halinde ve fotoroman şeklinde uygulama içerisinde yayımlanacaktır.

Bir dedektif olarak senin görevin ise bu hikayeyi en küçük ayrıntısına kadar inceleyerek katili içeri tıkacak delilleri en hızlı şekilde bulmak ve oluşturduğun kanıt dosyasını rakiplerinden önce savcıya iletmektir.

Yeterince hızlı bir şekilde başarıya ulaşan ilk 200 dedektif hizmetleri için ödüllendirilecektir.

Ünlü isimlerin de bize katılacağı bu maceramızda en az bizim kadar eğlenmenizi umar ve bütün dedektiflere Murder Puzzle ekibi olarak başarılar dileriz.
Nasıl Oynanır?
Murder Puzzle uygulamasını indirdikten sonra yapman gereken ilk şey kayıt olmaktır. İstersen misafir olarak oyunu inceleyebilirsin fakat misafir oyuncular kanıt dosyası gönderemez. E-posta adresini ya da Facebook hesabını kullanarak kayıt olabilirsin.

Kayıt olduktan sonra e-posta adresin ve şifren ile giriş yaparak haftanın olayını incelemeye başlayabilirsin.

Ekranın sol üst kısmında menü ikonunu göreceksin. Bu ikona tıklayarak, açılan menüde Profilini, Rozetlerini, Kasanı ve kalan haftalık tahmin hakkını görebilirsin.

Menüden yeni Rozet alabilir, Lider tablosunu görebilir, Kurallara göz atabilir, ayarlar menüsüne ulaşabilir, destek ekibi ile görüşebilir ya da hesabından çıkış yapabilirsin.

Ekranın sağ üst köşesindeki bu ikon ise sana yardımcı olacak bilgiler ve yönlendirmeleri sunar. İkona tıklayarak ilk yönlendirme mesajını görüntüleyebilir, ekranın herhangi bir yerine tekrar tıklayarak bir sonraki mesaja geçebilirsin.

Hikayelerimiz her hafta olay yeri, sorgu odası ve otopsi olarak üçe ayrılmış bir şekilde yayınlanır.

Ekranın en altında göreceğin bu bar aracılığıyla, tüm sayfalar arasında geçiş yapabilirsin.

Olay: Bu butona tıklayarak genel hatlarıyla hikaye akışına ulaşabilirsin.


Karakterler: Buradan şüpheliler ile ilgili tüm detayları inceleyebilir, sosyal medya hesaplarına ulaşabilirve şüphelendiğin kişiyi Katil Zanlısı olarak seçebilirsin.


Soruşturma: Bu bölüm içinde otopsi ve sorgu odası ile ilgili bilgileri bulacaksın.


Soruşturma Dosyası: Herhangi bir fotoğrafa basılı tutarak onu soruşturma dosyana veya kanıt dosyana ekleyebilirsin. Soruşturma dosyan senin incelemeye değer gördüğün fotoğrafları bir araya toplayıp oluşturduğun çalışma alanıdır.


Kanıt Dosyası: Bu dosya, kanıt olduğundan emin olduğun fotoğrafları ve katil olduğundan emin olduğun şüpheliyi ekleyerek oluşturduğun dosyadır. Savcıya ileteceğin ve oyunu kazanmanı sağlayacak olan dosya budur. Haftanın kazananları arasına girebilmek için bu dosyaya eklediğin her kanıtın ve seçtiğin katilin doğru olması gerekmektedir.


Her haftaya ait sadece 1 adet doğru cevap vardır. Oyunun amacı bu doğru cevabı diğer herkesten önce sunabilmektir. Doğru cevabı gönderen ilk 200 kişi ödül kazanma hakkına sahip olacaktır.

Cinayeti çözmek için, dedektiflerin olay fotoğrafları ve soruşturma fotoğrafları dışında karakterlerin sosyal medya hesaplarınıda incelemeleri gerekmektedir.

Sosyal medya hesaplarında kanıt olarak gördüğün birfotoğrafı kanıt dosyasına eklemek için kanıt dosyası içerisindeki kutucuğa tıklayabilirsin. Kutucuğa tıkladığında açılan sosyal medya ikonlarından ihtiyacın olana tıklayarak seçim yapabilirsin. Sosyal medyadaki ilgili fotoğraftan aldığın kodu kutucuğa girip kaydedebilirsin. Bu şekilde o ipucu fotoğrafını kanıt dosyana eklemiş olacaksın.

Katili bulup tüm doğru kanıtları bir araya getirdikten sonra kanıt dosyanı, gönder seçeneğine basarak incelenmesi için yollayabilirsin.

Unutma! Her hafta sadece 1 adet ücretsiz kanıt dosyasına sahip olacaksın. istersen Rozet satın alarak yeni bir kanıt dosyası daha sunma hakkına sahip olabilirsin. Fakat bir olay için en fazla 10 adet kanıt dosyası sunma hakkın var.