Mobirise
Komiser Eray Burak Yörük Eray'ın hayatta bir tek amacı var. Babası gibi dürüst, adil, görevine bağlı bir polis olmak istiyor. Babası Mustafa Komiser, rüşvet almayı reddettiği için bir doğu kasabasına sürülmüş. Eray orada doğmuş. Mustafa Komiser, haksızlık karşısında asla susmadığı için sürekli başka şehirlere sürülmüş. Görev hayatı boyunca o kadar fazla ilde görev yapmış ki, Eray'ın çocukluğu şehirler arasında yolculuk ederek geçmiş. Mustafa Komiser, bir soyguncuyu yakalamaya çalışırken görevi başında şehit olmuş. Eray o günden beri babası gibi dürüst, adil, görevi için ölümü bile göze alan bir polis olmak için cana başla çalışıyor. Eray; girişken, zeki ve insan ilişkileri kuvvetli bir komiser. Teşkilatta herkesin sevgisini kazanmış durumda. Kendisinde tam bir şeytan tüyü olsa gerek, her zaman kadınların da ilgisini çekmeyi başarıyor. Birçok kadın ona aşık olsa da, Eray hala aradığı aşkı bulamadı. Kendisini aşık edecek güçlü kadını bekliyor.
Mobirise
Komiser Azra Hazal Filiz Küçükköse Azra 1992 yılında, kosova açıklarında bir yolcu gemisinde hayata gözlerini üst düzey bürokrat bir ailenin tek çocuğu olarak açmış dahi bir dedektif. Çocukluğundan beri özgür bir ruha sahip olduğu için ailesinin ona uygun gördüğü hiç bir seçimi yapmamış ve bu durum işin sonunda, kendini, gerçekten ait hissettiği tek yerde bulnıasına sebep olmuş; polis akademisi. Genellikle düşünülenin aksine, Azra'nın polis olmak istemesinin sebebinin geçmişte kendisinin ya da ailesinin yaşadığı kriminal bir olayla hiç bir alakası yok. Kendisine neden polis olmak istediğini sorsanız muhtemelen şöyle bir cevap alırdınız; "Başka bir şey yaptığımı hiç hayal etmedim." Belki de tanı olarak bu yüzden kendisi bulabileceğiniz en başarılı dedektiflerden bir tanesi. Onun için dedektiflik bir iş değil, bir sanat.
Mobirise
Adli Tıp Uzmanı Eylül Ezgi Ünal Eylül, yurtdışında adli tıp yüksek lisans eğitimi almış, üç dil bilen oldukça başarılı bir uzman. Olay yerindeki en küçük detay bile gözünden kaçmıyor. Gel gelelim teşkilat içerisinde kendisine çok sempati duyulmuyor. Eylül, herkese karşı mesafeli olduğu için iş arkadaşlarıyla sıcak ilişkiler kuramıyor. Eylül, soğukkanlı ve güçlü bir karakter. Yıllardır yatalak annesine bakıyor ve bu durumdan teşkilatta pek kimsenin haberi yok.
Mobirise
Adli Bilişim Uzmanı Ego Egoist Pati (Burak Şentürk) Onun gerçek isminihatırlayan yok. Bütün teşkilat ona Ego diyor. Gerçek isminin ne olduğu konusunda söylentiler var. Ego tanı bir dahi, 10 yaşındayken emniyet teşkilatının internet sitesindeki güvenlik açığını bulup emniyeti bilgilendirdiğinden beri teşkilatın içinde. Zeki ve kültürlü, aynı zamanda da eğlenceli. Bütün bu iyi meziyetlerini kadınlar karşısında kullanmak istese de bir türlü başaramıyor. Kadınlarla konuşmak onu hem heyecanlandırıyor hem de geriyor. Işten arta kalan zamanlarını Pubg oynayarak geçiriyor. Üç tane kedisiyle sade bir hayat yaşıyor.
Mobirise
Başkomiser Kemal Namık Kemal Uluçay Amir Kemal, Türkiye'nin birçok yerinde görev yapmış. Teşkilat içerisinde tanınan ve sevilen birisi. Babacan tavırları sayesinde herkesin abisi olmayı başarmış. Ancak özel hayatı pek iyi gitmemekte. Işine olan tutkusundan dolayı karısını ve kızını ihmal etmiş. Bu yüzden karısı Kemal'den ayrılmak istiyor. Amir Kemal ise karısı ile arasını düzeltmek ve ailesini yeniden kazanmak istiyor.